Californication         
x-files, z archiwum x, I Want to Believe, xfiles, david duchovny, z archiwum x, gillian anderson, archiwum x, the truth, the x-files
Wiadomości
Biografie
 - wiadomości
 - postacie
 - aktorzy
 - ekipa
Serial
 - wiadomości
 - metryczka
 - sezony
 - odcinki spec.
Galeria
 - wiadomości
 - galeria
Download
 - wiadomości
 - trailery
 - dodatki z DVD
 - napisy
 - skany
 - więcej >>>
Multimedia
 - wiadomości
 - X-Files: The Game
 - Resist or Serve
 - muzyka
 - dvd
 - więcej >>>
Gadżety
 - wiadomości
 - gadżety
Fight the Future
 - metryczka
 - opis filmu
 - recenzja
I Want to Believe
 - metryczka
 - opis filmu
 - recenzja
Linki
 - wymiana
 - linki
O stronie

7x22 Requiem

Scenariusz: Chris Carter
Reżyseria: Kim Manners
Data emisji: 21.05.2000 (USA)

Występują:
 • Alex Krycek (Nicholas Lea)
 • Assistant Director Walter Skinner (Mitch Pileggi)
 • Billy Miles (Zachary Ansley)
 • Bounty Hunter (Brian Thompson)
 • Byers (Bruce Harwood)
 • Cigarette-Smoking Man (William B. Davis)
 • Ray Hoese (Darin Cooper)
 • Detective Miles (Leon Russom)
 • Frohike (Tom Braidwood)
 • Greta (Gretchen Becker)
 • Langly (Dean Haglund)
 • Marita Covarrubias (Laurie Holden)
 • Special Agent Chesty Short (Andy Umberger)
 • Teresa Hoese (Sarah Koskoff)

Lokacje: Bellefleur, Oregon, Washington, D.C.
Agent śledczy: Fox Mulder, Dana Scully

Transkrypcja odcinka: wersja ANG

Mulderyzmy:
Oficer finansowy: To za dużo, jak na wydatki FBI.
Mulder: Możemy zamieszkać razem.

Mulder: Wydaje mi się, że jestem w sporych opałach.
Scully: Mulder, ile to już razy chcieli nas zamknąć?
Mulder: Ale nigdy jeszcze nie nasłali na nas rewidenta.

Scully: Co mu zrobiłeś?
Mulder: Zawęziłem mu zakres obowiązków.

Marita: Po to sprowadziłeś Kryceka, żeby się z nim zabawiać?

Skinner: Agencie Mulder.
Mulder: Jaką karę dostaniemy tym razem? Krzesło tortur czy 40 biczów? (po chwili) Wejdź, Walter. Usiądź sobie. To może być twoja ostatnia wycieczka do tych piwnicznych biur.

Skinner (w przypływie szczerości): Mógłbyś nawet przywieźć ze sobą latający talerz i sprawić, że obcy uściśnie sobie dłoń z prezydentem, ale... cały sens tkwi w tym agencie Mulder, że... oni po prostu cię nie lubią.

Krycek: Nadarza ci się wyjątkowa okazja.
Mulder: Tutaj czy chcesz wyjść na zewnątrz?


Streszczenie: Akcja tego epizodu (podsumowywującego serię VII) rozpoczyna się w Bellefleur w stanie Oregon, czyli w tym samym miejscu, w którym rozgrywała się akcja pilotowego odcinka pierwszej serii The X-files. Jak zapewne pamiętasz, siedem lat wcześniej miały tam miejsce tajemnicze uprowadzenia. Szeryf Miles jedzie swym radiowozem przez las. Nagle zawodzi elektronika w samochodzie i rozpędzony wóz uderza w samochód funkcjonariusza policji. W miejscu, w którym nastąpił wypadek płonie las, do Milesa zbliża się właściciel drugiego pojazdu, z raną postrzałową, z której sączy się... zielona krew (skąd my to znamy?!). W tym samym czasie Mulder musi znosić inspektora, który wytyka mu zbyt wielkie koszty, jakie pochłania praca Archiwu X. Uważa on także, iż najlepiej bedzie, gdy Archiwum zostanie zamkniete. Dzięki Palaczowi który powoli umiera (bardzo źle wygląda, osiwiał i postarzał się) na wolność wychodzi Alex Krycek. Smoking Man daje mu zadanie odnalezienia statku kosmitów, który rozbił się w Oregonie. Ma on podobno zawierać odpowiedzi na wszystkie pytania. Akcja epizodu w którym spotykamy oprócz Muldera i Scully, Także Palacza, Krycka, Skinnera i Wolnych Strzelców zakończina jest dosyć niespotykanie... mianowicie, Mulder pozwala się porwać przez obcych. Ale przecież czegoś takiego mogliśmy się spodziewać po odcinku, który w obecnej sytuacji (mianowicie, odejście Duchovnego z serialu) musiał jednocześnie podsumować epizod a jednocześnie zostawić furtkę do kontynuacji serii. Jeszcze jedno, Skinner jest świadkiem porwania Muldera, Krycek zrzuca Palacza ze schodów, a Scully jest w ciąży (ależ niespodzianka, sama nie wie jak się to stało).


The Lone Gunmen - jedyna polska strona!

MENU: Wiadomości > subskrybuj; Biografie > postacie / aktorzy / ekipa; Serial > metryczka / sezony / odcinki spec.; Galeria > galeria; Download > trailery / dodatki z DVD / napisy / skany / więcej >>>; Multimedia > The Game / Resist or Serve / muzyka / dvd / video / książki / komiksy / encyklopedia; Gadżety > gadżety; Fight the Future > metryczka / opis filmu / recenzja; I Want to Believe > metryczka / opis filmu / recenzja; Linki > wymiana / linki; O stronie
THE X-FILES(TM) oraz inne znaki i nazwy własne są WYŁĄCZNĄ własnością 20th CENTURY FOX. Używanie ich do celów komercyjnych jest naruszeniem praw autorskich. (c) & TM 20th CENTURY FOX. (c) Pomysł, projekt i realizacja witryny: AlienArt. All Rights Reserved.