Californication         
x-files, z archiwum x, I Want to Believe, xfiles, david duchovny, z archiwum x, gillian anderson, archiwum x, the truth, the x-files
Wiadomości
Biografie
 - wiadomości
 - postacie
 - aktorzy
 - ekipa
Serial
 - wiadomości
 - metryczka
 - sezony
 - odcinki spec.
Galeria
 - wiadomości
 - galeria
Download
 - wiadomości
 - trailery
 - dodatki z DVD
 - napisy
 - skany
 - więcej >>>
Multimedia
 - wiadomości
 - X-Files: The Game
 - Resist or Serve
 - muzyka
 - dvd
 - więcej >>>
Gadżety
 - wiadomości
 - gadżety
Fight the Future
 - metryczka
 - opis filmu
 - recenzja
I Want to Believe
 - metryczka
 - opis filmu
 - recenzja
Linki
 - wymiana
 - linki
O stronie

7x21 Je Souhaite

Scenariusz: Vince Gilligan
Reżyseria: Vince Gilligan
Data emisji: 07.05.2000 (USA)

Występują:
  • Anson Stokes (Kevin Weisman)
  • Jay Gilmore (Paul Hayes)
  • Jenn (Paula Sorge)
  • Leslie Stokes (William Sasso)
  • Assistant Director Walter Skinner (Mitch Pileggi)

Lokacje: Creve Coeur, Missouri, Washington, D.C., Olivette, Missouri
Agent śledczy: Fox Mulder, Dana Scully

Transkrypcja odcinka: wersja ANG

Mulderyzmy:
Scully: Gilmore stał tu, kiedy to się stało.
Mulder: Ja tu niczego nie czuję, a ty wciąż masz usta.

Mulder: Jesteś wyjątkowo złośliwa. Pewnie tak się dzieje, jak ktoś leży zawinięty w dywan przez pięć wieków.

Mulder: To życzenie musi być idealne. Nie dam ci pretekstu, by przywrócić Trzecią Rzeszę lub sprawić, by wszystkim ludziom oczy wyszły z orbit.
Dżina: O kurcze, jaka szkoda.

Scully: Dzwonił Skinner. Wszystko w porządku?
Mulder: Nie pamiętasz, żebyś zniknęła rano na godzinę?
Scully: Nie.
Mulder: To w porządku.

Mulder: Nie wierzę, że nie lubisz popcornu z masłem. To niepatriotyczne.

Scully: Caddyshack?
Mulder: To amerykańska klasyka.
Scully: Wszyscy faceci tak mówią.
Mulder: Jak ty mnie zaprosisz obejrzymy “Stalowe Magnolie”.


Streszczenie: Anson, sprzatający hangary, dostaje zadanie uporzadkowania skrytki numer 407. Oprócz sterty mebli itp., znajduje dywan w który zawinięta jest kobieta. Jay, pracodawca Ansona, który nie znajduje w hangarze swego pracownika, już ma zamiar nawrzeszczeć na niego, ale... znikają mu usta. Oczywiście Jay o pomoc zwraca się do Muldera i Scully. Agenci łatwo odnajdują dom Ansona (trudno go nie zauważyć, bo stoi obok diżej łodzi). Nie zostają jednak mile przyjęci, spławia ich niezbyt inteligentny brat Ansona. Po odejściu agentów Anson myśli nad trzecim, ostatnim życzeniem (dwa już stracił - zniknięcie ust Jay’a i łódz, która stoi obok jego domu), które spełnić ma dzin (kobieta zawinięta w dywan). W końcu uznaje, że najlepiej będzie, gdy będzie potrafił znikać. Nie wychodzi mu to jednak na zdrowie, ponieważ wpada pod ciężarówkę (kierowca go nie zauwazył :). Jak zwykle Scully zajmuje się trupem. Tym czasem Mulder próbuje namówić brata Ansona, aby oddał on przedmiot w który "zaklęty jest" dzin. Otrzymuje on bezużyteczne "coś", zaś w nocy brat Ansona samodzielnie rozwija dywan i zyskuje 3 życzenia. Dwa życzenia traci na mniej lub bardziej udane próby ożywienia brata, który później wysadza dom w powietrze (dwie ofiary śmiertelne, w tym jedna straciła życie już drugi raz). Wczesniejsze podejrzenia Fox’a potwierdzają się, gdy sam "łapie" dzina. Pierwsze jego zyczenie to prośba o pokój na świecie - dzin sprawia, że wszyscy ludzie znikają, drugie - żeby wszystko wróciło, a trzecie... trzecim życzeniem spełnia marzenie dzina, prosi aby stała się ona zwykłą kobietą (bez daru spełniania życzeń).


The Lone Gunmen - jedyna polska strona!

MENU: Wiadomości > subskrybuj; Biografie > postacie / aktorzy / ekipa; Serial > metryczka / sezony / odcinki spec.; Galeria > galeria; Download > trailery / dodatki z DVD / napisy / skany / więcej >>>; Multimedia > The Game / Resist or Serve / muzyka / dvd / video / książki / komiksy / encyklopedia; Gadżety > gadżety; Fight the Future > metryczka / opis filmu / recenzja; I Want to Believe > metryczka / opis filmu / recenzja; Linki > wymiana / linki; O stronie
THE X-FILES(TM) oraz inne znaki i nazwy własne są WYŁĄCZNĄ własnością 20th CENTURY FOX. Używanie ich do celów komercyjnych jest naruszeniem praw autorskich. (c) & TM 20th CENTURY FOX. (c) Pomysł, projekt i realizacja witryny: AlienArt. All Rights Reserved.