Californication         
x-files, z archiwum x, I Want to Believe, xfiles, david duchovny, z archiwum x, gillian anderson, archiwum x, the truth, the x-files
Wiadomości
Biografie
 - wiadomości
 - postacie
 - aktorzy
 - ekipa
Serial
 - wiadomości
 - metryczka
 - sezony
 - odcinki spec.
Galeria
 - wiadomości
 - galeria
Download
 - wiadomości
 - trailery
 - dodatki z DVD
 - napisy
 - skany
 - więcej >>>
Multimedia
 - wiadomości
 - X-Files: The Game
 - Resist or Serve
 - muzyka
 - dvd
 - więcej >>>
Gadżety
 - wiadomości
 - gadżety
Fight the Future
 - metryczka
 - opis filmu
 - recenzja
I Want to Believe
 - metryczka
 - opis filmu
 - recenzja
Linki
 - wymiana
 - linki
O stronie

7x07 Orison

Scenariusz: Chip Johannessen
Reżyseria: Rob Bowman
Data emisji: 09.01.2000 (USA)

Występują:
  • Donald Eddie Pfaster (Nick Chinlund)
  • Robert Orison (Scott Wilson)
  • U.S. Marshal Daddo (Steve Rankin)
  • Brigham (Emilio Rivera)
  • Callgirl (Lisa Kushell)

Lokacje: brak danych
Agent śledczy: Fox Mulder, Dana Scully

Transkrypcja odcinka: wersja ANG

Mulderyzmy:
Mulder: Przez ostatnie pięć lat myślał tylko o tym. Musi być bardzo wygłodzony.

Mulder: Zaprogramowane zachowanie spowodowane i przedstawione poprzez określoną sugestię - w tym przypadku, rytmiczny ruch dłońmi, powodujący nieświadomy czyn w świadomym stanie... (podnosi i opuszcza rękę przed Scully) ...ale na ciebie to nie działa.

Scully: Mulder, jeśli myślisz, że Donnie Pfaster uciekł z więzienia przy użyciu techniki zapożyczonej z Vegas, to na twoim miejscu pomyślałabym jeszcze raz.

Wielebny Orison: Bóg do mnie przemówił. Powiedział, bym zajął się Donnim.
Mulder: A gdy Bóg do wielebnego przemawiał, nie wspomniał przypadkiem dokąd Donnie się kierował?

Scully: On w to wierzy. Wierzy, że Bóg działa w jego osobie.
Mulder: Nie jeden wariat w to wierzy. Czy Bóg do ciebie przemawia?
Scully: Staram się nie obrazić.

Mulder: Kilka wieków temu w Andach peruwiańskich mędrcy usuwali cześć swojej czaszki, bądź wywiercali małe dziury by zwiększyć przepływ krwi. Wierzyli, że to pozwala im zatrzymać świat.
Scully: Mulder, nikt nie potrafi zatrzymać świata, choćby miał nie wiem ile dziur w głowie.


Streszczenie: W więzieniu o zaostrzonym rygorze składa wizytę ksiądz Orison. Organizuje spotkanie skazańców w więziennej kaplicy. Wśród zebranych jest zbrodniarz Don Faster, który kiedyś prześladował także agentkę Scully. Po skończonym spotkaniu skazańcy wracają do pracy w więziennym zakładzie. Gdy jeden z więźniów obcina sobie palce, następuje zamieszanie, dzięki czemu Dony ucieka niezauważony. Jak się później okazuje, zdarzenie to było "zbiorową psychozą". Mulder uważa, iż pastor Orison zahipnotyzował więźniów i strażników. Dalsze śledztwo ujawnia, że ksiądz (były więzień) zrobił sobie niegdyś dziurę w czaszce, aby wywołać większy przepływ krwi przez mózg, dało mu to zdolność wpływania na ludzi przez hipnozę. Dlaczego uwolnił Donego? Ponieważ chciał wykonać na nim wyrok śmierci. Nie udało mu się to jednak. Faster zaatakował agentkę Scully, która go zabiła.


The Lone Gunmen - jedyna polska strona!

MENU: Wiadomości > subskrybuj; Biografie > postacie / aktorzy / ekipa; Serial > metryczka / sezony / odcinki spec.; Galeria > galeria; Download > trailery / dodatki z DVD / napisy / skany / więcej >>>; Multimedia > The Game / Resist or Serve / muzyka / dvd / video / książki / komiksy / encyklopedia; Gadżety > gadżety; Fight the Future > metryczka / opis filmu / recenzja; I Want to Believe > metryczka / opis filmu / recenzja; Linki > wymiana / linki; O stronie
THE X-FILES(TM) oraz inne znaki i nazwy własne są WYŁĄCZNĄ własnością 20th CENTURY FOX. Używanie ich do celów komercyjnych jest naruszeniem praw autorskich. (c) & TM 20th CENTURY FOX. (c) Pomysł, projekt i realizacja witryny: AlienArt. All Rights Reserved.