Californication         
x-files, z archiwum x, I Want to Believe, xfiles, david duchovny, z archiwum x, gillian anderson, archiwum x, the truth, the x-files
Wiadomości
Biografie
 - wiadomości
 - postacie
 - aktorzy
 - ekipa
Serial
 - wiadomości
 - metryczka
 - sezony
 - odcinki spec.
Galeria
 - wiadomości
 - galeria
Download
 - wiadomości
 - trailery
 - dodatki z DVD
 - napisy
 - skany
 - więcej >>>
Multimedia
 - wiadomości
 - X-Files: The Game
 - Resist or Serve
 - muzyka
 - dvd
 - więcej >>>
Gadżety
 - wiadomości
 - gadżety
Fight the Future
 - metryczka
 - opis filmu
 - recenzja
I Want to Believe
 - metryczka
 - opis filmu
 - recenzja
Linki
 - wymiana
 - linki
O stronie

6x01 The Beginning

Scenariusz: Chris Carter
Reżyseria: Kim Manners
Data emisji: 08.11.1998 (USA)

Występują:
  • Assistant Director Arnold (Wayne Alexander)
  • Assistant Director Bart (Arthur Taxier)
  • Assistant Director Kersh (James Pickens Jr.)
  • Assistant Director Maslin (Wendie Malick)
  • Assistant Director Walter Skinner (Mitch Pileggi)
  • Cigarette-Smoking Man (William B. Davis)
  • Gibson Praise (Jeff Gulka)
  • Sandy (Rick Millikan)
  • Special Agent Diana Fowley (Mimi Rogers)
  • Special Agent Jeffrey Spender (Chris Owens)

Lokacje: Phoenix, Arizona
Agent śledczy: Fox Mulder, Dana Scully

Transkrypcja odcinka: wersja ANG

Mulderyzmy:
Facet: Ci kosmici nie są tacy jak ci z filmu "Faceci w Czerni".
Mulder: Nie widziałem tego filmu.
Facet: A, cholernie dobry film.

Mulder: Następnym razem przebiorę się za clowna.

Scully: Mulder, chcę ci tylko przypomnieć, że nie informując lokalnego wydziału policji naruszamy prawo stanowe i... Czy ja cię nudzę?

Mulder: Scully, co jeszcze mam zrobić? Chcesz, żeby ta istota przyszła i ugryzła cię w tyłek?


Streszczenie: Po filmie "Fight the Future", nastąpiła kontynuacja podjętych w nim wątków, w serialu. A najpełniej widać to właśnie w tym odcinku. Już prolog daje nam pierwszego zarażonego. Pamiętasz zapewne wirusa przenoszonego przez pszczoły? To on jest powodem złego samopoczucia jednego z pracowników firmy Roush i to on powoduje, że ów pracownik zostaje skazany na niezbyt przyjemny los inkubatora. W nim to bowiem rozwija się Obcy (ten sam co w filmie), by następnie opuścić ciało swego nosiciela (rozrywa mu klatkę piersiową) i dokonać jeszcze jednego morderstwa na innym pracowniku Roush’a. W tym samym czasie odbywa się przesłuchanie Mulder’a i Scully - ma ono rozstrzygnąć, czy Archiwum X będzie nadal istnieć. Niestety agenci nie są w stanie przekonać komisji. Od tej pory Archiwum X, będzie prowadzone przez Dianę Fowley i Jeffrey’a Spender’a. Skinner nie pozostaje jednak obojętny wobec Fox’a, przekazuje mu, bowiem materiały związane ze sprawą dziwnej śmierci pracownika firmy Roush. Oczywiście Mulder musi zbadać miejsce zbrodni... a co znajdują? Pazur. Nie należący jednak do żadnego ziemskiego zwierzęcia. W tej samej chwili, w znajdującej się nieopodal, elektrowni atomowej Rolling Hills, zaatakowany zostaje jej pracownik. Tu do samochodu Mulder’a zostaje podrzucony Gibson Praise (chłopiec o zdolności czytania w umyśle, znany z wcześniejszych odcinków). Udaje mu się jedynie opowiedzieć agentom o tym, że owym stworzeniem jest Obcy, a on używany był jako telepatyczny łącznik. Zarażenie go wirusem miało mu w tym pomóc. Niestety zaraz zostaje ponownie porwany i umieszczony w komorze reaktora elektrowni, gdzie na koniec widzimy przemianie, jakiej podlega Obcy. No i jeszcze jedno - Mulder i Scully dostają nowego przelożonego - wicedyrektora Kersh’a.


The Lone Gunmen - jedyna polska strona!

MENU: Wiadomości > subskrybuj; Biografie > postacie / aktorzy / ekipa; Serial > metryczka / sezony / odcinki spec.; Galeria > galeria; Download > trailery / dodatki z DVD / napisy / skany / więcej >>>; Multimedia > The Game / Resist or Serve / muzyka / dvd / video / książki / komiksy / encyklopedia; Gadżety > gadżety; Fight the Future > metryczka / opis filmu / recenzja; I Want to Believe > metryczka / opis filmu / recenzja; Linki > wymiana / linki; O stronie
THE X-FILES(TM) oraz inne znaki i nazwy własne są WYŁĄCZNĄ własnością 20th CENTURY FOX. Używanie ich do celów komercyjnych jest naruszeniem praw autorskich. (c) & TM 20th CENTURY FOX. (c) Pomysł, projekt i realizacja witryny: AlienArt. All Rights Reserved.