Californication         
x-files, z archiwum x, I Want to Believe, xfiles, david duchovny, z archiwum x, gillian anderson, archiwum x, the truth, the x-files
Wiadomości
Biografie
 - wiadomości
 - postacie
 - aktorzy
 - ekipa
Serial
 - wiadomości
 - metryczka
 - sezony
 - odcinki spec.
Galeria
 - wiadomości
 - galeria
Download
 - wiadomości
 - trailery
 - dodatki z DVD
 - napisy
 - skany
 - więcej >>>
Multimedia
 - wiadomości
 - X-Files: The Game
 - Resist or Serve
 - muzyka
 - dvd
 - więcej >>>
Gadżety
 - wiadomości
 - gadżety
Fight the Future
 - metryczka
 - opis filmu
 - recenzja
I Want to Believe
 - metryczka
 - opis filmu
 - recenzja
Linki
 - wymiana
 - linki
O stronie

Vince Gilligan

Imię i nazwisko: Vince Gilligan

Opis: Vince Gilligan pracuje przy serialu The X-Files jako Executive Producer. Vince dołączył do zespołu w 1995 i pracował jako twórczy doradca.
Vince napisał takie epizody jak: "Soft Light", "Pusher", "Unruhe", "Paper Hearts", "Small Potatoes", "Unusual Suspects", "Bad Blood", "Hungry" i "X-Cops". "Small Potatoes" był uznany przez Tv Guide za jeden ze 100 Greatest Episodes All Time. Gilligan był współscenarzystą "Leonard Betts" (uznanego za najchetniej oglądany epizod), "Memento Mori", "Christmas Carol", "Emily" i "Kitsunegari". Dodatkowo Vince zasiada jako Co-Creator i Executive Producer serialu The Lone Gunmen. Nagrody jakie zdobył za pracę nad The X-Files to trzy nominacje do nadrody Emmy, w 1997 za Outstanding Drama Series i Outstanding Writing w Drama Series (za "Memento Mori," wraz z Chrisem Carterem, Frankiem Spotnitzem i Johnem Shibanem), i w 1998 ponownie za Outstanding Drama Series.
Był także nominowany w 1997 do Emmy dla Wybitnego Dramatopisarza i w 1996 do Złotego Globu za Najlepszy Serial Dramatyczny. Dostał także w 1989 za orginalny scenariusz do "Home Fries" nagrodę Virginia Governor’s Screenwriting. Gilligan otrzymał BFA z Tisch School of Arts przy Uniwersytecie w Nowym Jorku w 1989.


The Lone Gunmen - jedyna polska strona!

MENU: Wiadomości > subskrybuj; Biografie > postacie / aktorzy / ekipa; Serial > metryczka / sezony / odcinki spec.; Galeria > galeria; Download > trailery / dodatki z DVD / napisy / skany / więcej >>>; Multimedia > The Game / Resist or Serve / muzyka / dvd / video / książki / komiksy / encyklopedia; Gadżety > gadżety; Fight the Future > metryczka / opis filmu / recenzja; I Want to Believe > metryczka / opis filmu / recenzja; Linki > wymiana / linki; O stronie
THE X-FILES(TM) oraz inne znaki i nazwy własne są WYŁĄCZNĄ własnością 20th CENTURY FOX. Używanie ich do celów komercyjnych jest naruszeniem praw autorskich. (c) & TM 20th CENTURY FOX. (c) Pomysł, projekt i realizacja witryny: AlienArt. All Rights Reserved.